HM17-654102LF
5S-HM17-654102LF
HM17-654102LF
FIXED IND 1MH 130MA 7.06 OHM TH
Product Description
| Series: | HM17 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 1mH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 130mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 7.06 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Through Hole,Radial,-,"0.236"" Dia (6.00mm)","0.197"" (5.00mm)" |