HM17-654101LF
5S-HM17-654101LF
HM17-654101LF
FIXED IND 100UH 420MA 680 MOHM
Product Description
| Series: | HM17 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 100|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 420mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 680 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Through Hole,Radial,-,"0.236"" Dia (6.00mm)","0.197"" (5.00mm)" |