HM15-10150LF
5S-HM15-10150LF
HM15-10150LF
FIXED IND 150UH 1.7A 360 MOHM TH
Product Description
| Series: | HM15 |
| Function: | Toroidal |
| Type: | - |
| Inductance: | 150|ìH |
| Tolerance: | - |
| DC Resistance (DCR): | 1.7A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 360 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 105??C,-,-,Through Hole,Radial,-,"0.700"" L x 0.500"" W (17.78mm x 12.70mm)","0.700"" (17.78mm)" |