HM13-05003LF
5S-HM13-05003LF
HM13-05003LF
FIXED IND 500UH 2.75A 250 MOHM
Product Description
| Series: | HM13 |
| Function: | Toroidal |
| Type: | - |
| Inductance: | 500|ìH |
| Tolerance: | - |
| DC Resistance (DCR): | 2.75A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 250 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Through Hole,Radial,-,"1.450"" L x 0.728"" W (36.83mm x 18.50mm)","1.700"" (43.18mm)" |