HM13-05001LF
5S-HM13-05001LF
HM13-05001LF
FIXED IND 500UH 600MA 400 MOHM
Product Description
| Series: | HM13 |
| Function: | Toroidal |
| Type: | - |
| Inductance: | 500|ìH |
| Tolerance: | - |
| DC Resistance (DCR): | 600mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 400 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Through Hole,Radial,-,"0.950"" L x 0.728"" W (24.13mm x 18.50mm)","1.150"" (29.21mm)" |