Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HM100-251R0LFTR13
HM100-251R0LFTR13
5S-HM100-251R0LFTR13
HM100-251R0LFTR13
FIXED IND 1UH 70A 0.9 MOHM SMD
Product Description
| Series: | HM100 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 1|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 70A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 0.9 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"1.102"" L x 1.004"" W (28.00mm x 25.50mm)","0.346"" (8.80mm)" |