HCTI-390-5.0
5S-HCTI-390-5.0
HCTI-390-5.0
FIXED IND 390UH 5A 72 MOHM TH
| Type: | Air |
| Inductance: | 390|ìH |
| Tolerance: | ?à15% |
| DC Resistance (DCR): | 5A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 72 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 105??C,1kHz,-,Through Hole,Radial,Radial Lead,"1.280"" Dia (32.50mm)",- |