HCTI-27-15.6
5S-HCTI-27-15.6
HCTI-27-15.6
FIXED IND 27UH 15.6A 8 MOHM TH
Product Description
| Series: | HCTI |
| Function: | Toroidal |
| Type: | Air |
| Inductance: | 27|ìH |
| Tolerance: | ?à15% |
| DC Resistance (DCR): | 15.6A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 8 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 105??C,1kHz,-,Through Hole,Radial,Radial Lead,"1.280"" Dia (32.50mm)",- |