HCTI-10-20.0
5S-HCTI-10-20.0
HCTI-10-20.0
FIXED IND 10UH 20A 5 MOHM TH
Product Description
| Series: | HCTI |
| Function: | Toroidal |
| Type: | Air |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à15% |
| DC Resistance (DCR): | 20A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 5 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 105??C,1kHz,-,Through Hole,Radial,Radial Lead,"1.280"" Dia (32.50mm)",- |