Fixed InductorsTT Electronics/BI Magnetics HA55L-3023135LF
HA55L-3023135LF
5S-HA55L-3023135LF
HA55L-3023135LF
FIXED IND 13.5UH 39A 2.76 MOHM
Product Description
| Series: | HA55 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 13.5|ìH |
| Tolerance: | - |
| DC Resistance (DCR): | 39A |
| Q @ Freq: | 30A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 2.76 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 155??C,100kHz,-,Through Hole,Nonstandard,-,"1.181"" L x 0.906"" W (30.00mm x 23.00mm)","0.669"" (17.00mm)" |