Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation GLFR1608TR35M-LR
GLFR1608TR35M-LR
5S-GLFR1608TR35M-LR
GLFR1608TR35M-LR
FIXED IND 350NH 1.2A 40 MOHM SMD
Type:-
Inductance:350nH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.2A
Q @ Freq:330mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:40 mOhm
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,-,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.039"" (1.00mm)"