Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation GLFR1608T101M-LR
GLFR1608T101M-LR
5S-GLFR1608T101M-LR
GLFR1608T101M-LR
FIXED IND 100UH 80MA 5.5 OHM SMD
Product Description
Series:GLFR
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:100|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):80mA
Q @ Freq:15mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:5.5 Ohm
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,-,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.039"" (1.00mm)"