GLFR1608T100M-LR
5S-GLFR1608T100M-LR
GLFR1608T100M-LR
FIXED IND 10UH 400MA 360 MOHM
Product Description
| Series: | GLFR |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 400mA |
| Q @ Freq: | 80mA |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 360 mOhm |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 105??C,-,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.039"" (1.00mm)" |