FSLU2520-8R2JP2
5S-FSLU2520-8R2JP2
FSLU2520-8R2JP2
FIXED IND 8.2UH 160MA 2.9 OHM
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 8.2|ìH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 160mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 2.9 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 30 @ 7.96MHz |
| Operating Temperature: | 40MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 85??C,7.96MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.071"" (1.80mm)" |