Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsToko America Inc. FSLU2520-1R8JP2
FSLU2520-1R8JP2
5S-FSLU2520-1R8JP2
FSLU2520-1R8JP2
FIXED IND 1.8UH 220MA 1.2 OHM
Type:Ferrite
Inductance:1.8|ìH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):220mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:1.2 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:30 @ 7.96MHz
Operating Temperature:115MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 85??C,7.96MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.071"" (1.80mm)"