Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsToko America Inc. FSLU2520-12NKP2
FSLU2520-12NKP2
5S-FSLU2520-12NKP2
FSLU2520-12NKP2
FIXED IND 12NH 690MA 170 MOHM
Product Description
Series:FSLU2520
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:12nH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):690mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:170 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:15 @ 100MHz
Operating Temperature:2.1GHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 85??C,100MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.071"" (1.80mm)"