Fixed InductorsMurata Electronics North America FDSD0630-H-8R2M=P3
FDSD0630-H-8R2M=P3
5S-FDSD0630-H-8R2M=P3
FDSD0630-H-8R2M=P3
FIXED IND 8.2UH 3.4A 70 MOHM
Product Description
| Series: | FDSD0630 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Metal |
| Inductance: | 8.2|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 3.4A |
| Q @ Freq: | 5.5A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 70 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -20??C ~ 100??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.276"" L x 0.260"" W (7.00mm x 6.60mm)","0.118"" (3.00mm)" |