FDSD0630-H-8R2M=P3
5S-FDSD0630-H-8R2M=P3
FDSD0630-H-8R2M=P3
FIXED IND 8.2UH 3.4A 70 MOHM
Product Description
Series:FDSD0630
Function:Wirewound
Type:Metal
Inductance:8.2|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):3.4A
Q @ Freq:5.5A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:70 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-20??C ~ 100??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.276"" L x 0.260"" W (7.00mm x 6.60mm)","0.118"" (3.00mm)"