FDSD0630-H-4R7M=P3
5S-FDSD0630-H-4R7M=P3
FDSD0630-H-4R7M=P3
FIXED IND 4.7UH 4.7A 40 MOHM SMD
Product Description
Series:FDSD0630
Function:Wirewound
Type:Metal
Inductance:4.7|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):4.7A
Q @ Freq:7.6A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:40 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.276"" L x 0.260"" W (7.00mm x 6.60mm)","0.118"" (3.00mm)"