FDSD0630-H-3R3M=P3
5S-FDSD0630-H-3R3M=P3
FDSD0630-H-3R3M=P3
FIXED IND 3.3UH 5.6A 28 MOHM SMD
Product Description
Series:FDSD0630
Function:Wirewound
Type:Metal
Inductance:3.3|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):5.6A
Q @ Freq:8A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:28 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.276"" L x 0.260"" W (7.00mm x 6.60mm)","0.118"" (3.00mm)"