FDSD0630-H-1R5N=P3
5S-FDSD0630-H-1R5N=P3
FDSD0630-H-1R5N=P3
FIXED IND 1.5UH 8.5A 13 MOHM SMD
Product Description
Series:FDSD0630
Function:Wirewound
Type:Metal
Inductance:1.5|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):8.5A
Q @ Freq:13A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:13 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.276"" L x 0.260"" W (7.00mm x 6.60mm)","0.118"" (3.00mm)"