FDSD0518-H-1R0M=P3
5S-FDSD0518-H-1R0M=P3
FDSD0518-H-1R0M=P3
FIXED IND 1UH 6.1A 21 MOHM SMD
Product Description
Series:FDSD0518
Function:Wirewound
Type:Metal
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):6.1A
Q @ Freq:8.7A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:21 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.205"" L x 0.193"" W (5.20mm x 4.90mm)","0.071"" (1.80mm)"