Fixed InductorsMurata Electronics North America FDSD0420D-100M=P3
FDSD0420D-100M=P3
5S-FDSD0420D-100M=P3
FDSD0420D-100M=P3
FIXED IND 10UH 1.7A 200 MOHM
Product Description
| Series: | FDS0420 |
| Function: | - |
| Type: | Metal |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1.7A |
| Q @ Freq: | 3.3A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 200 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | AEC-Q200 |
| Other: | -,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.165"" L x 0.165"" W (4.20mm x 4.20mm)","0.079"" (2.00mm)" |