FDSD0420-H-3R3M=P3
5S-FDSD0420-H-3R3M=P3
FDSD0420-H-3R3M=P3
FIXED IND 3.3UH 2.9A 71 MOHM SMD
Product Description
Series:FDSD0420
Function:Wirewound
Type:Metal
Inductance:3.3|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):2.9A
Q @ Freq:3.7A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:71 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.165"" L x 0.165"" W (4.20mm x 4.20mm)","0.079"" (2.00mm)"