FDSD0420-H-1R5M=P3
5S-FDSD0420-H-1R5M=P3
FDSD0420-H-1R5M=P3
FIXED IND 1.5UH 4.3A 36 MOHM SMD
Product Description
Series:FDSD0420
Function:Wirewound
Type:Metal
Inductance:1.5|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):4.3A
Q @ Freq:5.7A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:36 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.165"" L x 0.165"" W (4.20mm x 4.20mm)","0.079"" (2.00mm)"