FDSD0420-H-100M=P3
5S-FDSD0420-H-100M=P3
FDSD0420-H-100M=P3
FIXED IND 10UH 1.7A 200 MOHM SMD
Product Description
Series:FDSD0420
Function:Wirewound
Type:Metal
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.7A
Q @ Freq:2.5A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:200 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.165"" L x 0.165"" W (4.20mm x 4.20mm)","0.079"" (2.00mm)"