ER1641-912JS
5S-ER1641-912JS
ER1641-912JS
FIXED IND 9.1UH 220MA 1.62 OHM
Product Description
| Series: | "Military, MIL-PRF-39010/02, ER1641" |
| Function: | - |
| Type: | Iron |
| Inductance: | 9.1|ìH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 220mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 1.62 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 50 @ 7.9MHz |
| Operating Temperature: | 46MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 105??C,7.9MHz,-,Through Hole,Axial,Axial,"0.162"" Dia x 0.410"" L (4.11mm x 10.41mm)",- |