ER1641-222KS
5S-ER1641-222KS
ER1641-222KS
FIXED IND 2.2UH 650MA 190 MOHM
Product Description
Series:"Military, MIL-PRF-39010/02, ER1641"
Function:-
Type:Iron
Inductance:2.2|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):650mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:190 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:44 @ 7.9MHz
Operating Temperature:100MHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 105??C,7.9MHz,-,Through Hole,Axial,Axial,"0.162"" Dia x 0.410"" L (4.11mm x 10.41mm)",-