ER1641-221JS
5S-ER1641-221JS
ER1641-221JS
FIXED IND 220NH 1.1A 67 MOHM TH
Product Description
| Series: | "Military, MIL-PRF-39010/01, ER1641" |
| Function: | - |
| Type: | Phenolic |
| Inductance: | 220nH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 1.1A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 67 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 49 @ 25MHz |
| Operating Temperature: | 250MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 105??C,25MHz,-,Through Hole,Axial,Axial,"0.162"" Dia x 0.410"" L (4.11mm x 10.41mm)",- |