ER1537-18KS
5S-ER1537-18KS
ER1537-18KS
FIXED IND 1.8UH 525MA 650 MOHM
Product Description
| Series: | "Military, MIL-PRF-39010/06, ER1537" |
| Function: | - |
| Type: | Phenolic |
| Inductance: | 1.8|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 525mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 650 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 33 @ 7.9MHz |
| Operating Temperature: | 150MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,7.9MHz,-,Through Hole,Axial,Axial,"0.156"" Dia x 0.375"" L (3.96mm x 9.53mm)",- |