ER1025-92KR
5S-ER1025-92KR
ER1025-92KR
FIXED IND 1MH 28MA 72 OHM TH
Product Description
| Series: | "Military, MIL-PRF-39010/10, ER1025" |
| Function: | - |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 1mH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 28mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 72 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 30 @ 790kHz |
| Operating Temperature: | 3.4MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 105??C,790kHz,-,Through Hole,Axial,Axial,"0.095"" Dia x 0.250"" L (2.41mm x 6.35mm)",- |