ER1025-04KS
5S-ER1025-04KS
ER1025-04KS
FIXED IND 220NH 1.025A 140 MOHM
Product Description
| Series: | "Military, MIL-PRF-39010/08, ER1025" |
| Function: | - |
| Type: | Phenolic |
| Inductance: | 220nH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 1.025A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 140 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 33 @ 25MHz |
| Operating Temperature: | 510MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,25MHz,-,Through Hole,Axial,Axial,"0.095"" Dia x 0.250"" L (2.41mm x 6.35mm)",- |