Fixed InductorsPanasonic Electronic Components ELL-6UH100M
ELL-6UH100M
5S-ELL-6UH100M
ELL-6UH100M
FIXED IND 10UH 1.8A 63 MOHM SMD
Product Description
| Series: | H |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1.8A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 63 mOhm |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.251"" L x 0.236"" W (6.40mm x 6.00mm)","0.197"" (5.00mm)" |