ELL-6PG4R7N
5S-ELL-6PG4R7N
ELL-6PG4R7N
FIXED IND 4.7UH 1.75A 58 MOHM
Product Description
Series:G
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:4.7|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):1.75A
Q @ Freq:1.5A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:58 mOhm
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.236"" L x 0.236"" W (6.00mm x 6.00mm)","0.079"" (2.00mm)"