DPV-1.0-330
5S-DPV-1.0-330
DPV-1.0-330
FIXED IND 330UH 1A 193 MOHM TH
Product Description
| Series: | DP |
| Function: | Toroidal |
| Type: | - |
| Inductance: | 330|ìH |
| Tolerance: | - |
| DC Resistance (DCR): | 1A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 193 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,10kHz,-,Through Hole,Radial,-,"0.906"" L x 0.610"" W (23.00mm x 15.50mm)","0.984"" (25.00mm)" |