DPO-0.5-100
5S-DPO-0.5-100
DPO-0.5-100
FIXED IND 100UH 500MA 140 MOHM
Product Description
| Series: | DP |
| Function: | Toroidal |
| Type: | - |
| Inductance: | 100|ìH |
| Tolerance: | - |
| DC Resistance (DCR): | 500mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 140 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,10kHz,-,Through Hole,Radial,-,"0.551"" Dia x 0.315"" W (14.00mm x 8.00mm)",- |