Fixed InductorsMurata Electronics North America DFEG7030D-1R0M=P3
DFEG7030D-1R0M=P3
5S-DFEG7030D-1R0M=P3
DFEG7030D-1R0M=P3
FIXED IND 1UH 9.1A 9.9 MOHM
Product Description
| Series: | DFEG7030D |
| Function: | - |
| Type: | Powdered Iron |
| Inductance: | 1|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 9.1A |
| Q @ Freq: | 12A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 9.9 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | AEC-Q200 |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.276"" L x 0.260"" W (7.00mm x 6.60mm)","0.118"" (3.00mm)" |