DFEG12060D-150M=P3
5S-DFEG12060D-150M=P3
DFEG12060D-150M=P3
FIXED IND 15UH 6.6A 28 MOHM
Product Description
Series:DFEG12060D
Function:-
Type:Powdered Iron
Inductance:15|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):6.6A
Q @ Freq:7.4A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:28 mOhm Max
Size / Dimension:AEC-Q200
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.512"" L x 0.496"" W (13.00mm x 12.60mm)","0.236"" (6.00mm)"