Fixed InductorsMurata Electronics North America DFEG10040D-8R2M=P3
DFEG10040D-8R2M=P3
5S-DFEG10040D-8R2M=P3
DFEG10040D-8R2M=P3
FIXED IND 8.2UH 5.9A 29 MOHM
Product Description
| Series: | DFEG10040D |
| Function: | - |
| Type: | Powdered Iron |
| Inductance: | 8.2|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 5.9A |
| Q @ Freq: | 7.4A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 29 mOhm Max |
| Size / Dimension: | AEC-Q200 |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.429"" L x 0.394"" W (10.90mm x 10.00mm)","0.157"" (4.00mm)" |