DFEG10040D-8R2M=P3
5S-DFEG10040D-8R2M=P3
DFEG10040D-8R2M=P3
FIXED IND 8.2UH 5.9A 29 MOHM
Product Description
Series:DFEG10040D
Function:-
Type:Powdered Iron
Inductance:8.2|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):5.9A
Q @ Freq:7.4A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:29 mOhm Max
Size / Dimension:AEC-Q200
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.429"" L x 0.394"" W (10.90mm x 10.00mm)","0.157"" (4.00mm)"