Fixed InductorsMurata Electronics North America DFEG10040D-3R3M=P3
DFEG10040D-3R3M=P3
5S-DFEG10040D-3R3M=P3
DFEG10040D-3R3M=P3
FIXED IND 3.3UH 10A 12 MOHM
Product Description
| Series: | DFEG10040D |
| Function: | - |
| Type: | Powdered Iron |
| Inductance: | 3.3|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 10A |
| Q @ Freq: | 13A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 12 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | AEC-Q200 |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.429"" L x 0.394"" W (10.90mm x 10.00mm)","0.157"" (4.00mm)" |