DFEG10040D-3R3M=P3
5S-DFEG10040D-3R3M=P3
DFEG10040D-3R3M=P3
FIXED IND 3.3UH 10A 12 MOHM
Product Description
Series:DFEG10040D
Function:-
Type:Powdered Iron
Inductance:3.3|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):10A
Q @ Freq:13A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:12 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:AEC-Q200
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.429"" L x 0.394"" W (10.90mm x 10.00mm)","0.157"" (4.00mm)"