Fixed InductorsMurata Electronics North America DFE252012P-1R0M=P2
DFE252012P-1R0M=P2
5S-DFE252012P-1R0M=P2
DFE252012P-1R0M=P2
FIXED IND 1UH 4.3A 42 MOHM SMD
Product Description
| Series: | DFE252012P |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Powdered Iron |
| Inductance: | 1|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 4.3A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 42 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.047"" (1.20mm)" |