DFE252010P-2R2M=P2
5S-DFE252010P-2R2M=P2
DFE252010P-2R2M=P2
FIXED IND 2.2UH 2.6A 115 MOHM
Product Description
Series:DFE252010P
Function:Wirewound
Type:Powdered Iron
Inductance:2.2|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):2.6A
Q @ Freq:-
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:115 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,1MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.039"" (1.00mm)"