Fixed InductorsMurata Electronics North America DFE252010P-2R2M=P2
DFE252010P-2R2M=P2
5S-DFE252010P-2R2M=P2
DFE252010P-2R2M=P2
FIXED IND 2.2UH 2.6A 115 MOHM
Product Description
| Series: | DFE252010P |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Powdered Iron |
| Inductance: | 2.2|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 2.6A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 115 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.039"" (1.00mm)" |