DFE252010F-4R7M=P2
5S-DFE252010F-4R7M=P2
DFE252010F-4R7M=P2
FIXED IND 4.7UH 1.4A 240 MOHM
Product Description
Series:DFE252010F
Function:-
Type:Powdered Iron
Inductance:4.7|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.4A
Q @ Freq:2.2A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:240 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,1MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),-,"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.039"" (1.00mm)"