DFE252008C-1R0M=P2
5S-DFE252008C-1R0M=P2
DFE252008C-1R0M=P2
FIXED IND 1UH 2.3A 91 MOHM SMD
Product Description
Series:DFE252008C
Function:Wirewound
Type:Powdered Iron
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):2.3A
Q @ Freq:-
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:91 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 85??C,1MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.031"" (0.80mm)"