DFE201610R-H-1R5M=P2
5S-DFE201610R-H-1R5M=P2
DFE201610R-H-1R5M=P2
FIXED IND 1.5UH 1.8A 110 MOHM
Product Description
Series:DFE201610R
Function:Wirewound
Type:Powdered Iron
Inductance:1.5|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.8A
Q @ Freq:2.5A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:110 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,1MHz,-,Surface Mount,0806 (2016 Metric),-,"0.079"" L x 0.063"" W (2.00mm x 1.60mm)","0.039"" (1.00mm)"