DC780R-822L
5S-DC780R-822L
DC780R-822L
FIXED IND 8.2UH 11.4A 7 MOHM TH
Product Description
| Series: | DC780R |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 8.2|ìH |
| Tolerance: | ?à15% |
| DC Resistance (DCR): | 11.4A |
| Q @ Freq: | 38A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 7 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,1kHz,-,Through Hole,Radial,-,"0.775"" Dia (19.60mm)","0.830"" (21.10mm)" |