DC630R-183K
5S-DC630R-183K
DC630R-183K
FIXED IND 18UH 7A 20 MOHM TH
Product Description
| Series: | DC630R |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 18|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 7A |
| Q @ Freq: | 16A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 20 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,10kHz,-,Through Hole,Radial,-,"0.630"" Dia (16.00mm)","0.830"" (21.08mm)" |